YUKARI EVDEN EVE NAKLİYAT

Türkiye’de en büyük sektörlerden biri her ne kadar kendini belli etmese de evden eve nakliyat sektörüdür. Çünkü insanlar sürekli bir yerden bir yerlere çeşitli sebeplerle taşınmakta ve peşinde evlerini de götürmektedirler. Bu yüzden özellikle yaz aylarında çok büyük bir ihtiyaç olan nakliye konusunda ülkemizde onbinlerce farklı şirket faaliyet göstermektedir.

 

Genellikle insanlar bir yere taşınmak istediklerinde eşyalarının nakliyesini kendi çevrelerindeki nakliye firmalarına yaptırmak isterler. Bunun sebebi uzak yerlerde bulunan firmaların kendi evlerine kadar gelerek eşyalarını taşımasının ek bir ücret gerektireceğine inanmalarıdır. Halbuki ufak bir fiyat araştırmasıyla bunun doğru olmadığını anlayacaklardır.

 

İstanbul gibi büyük bir metropolde bulunan onlarca farklı semtten birini örnek verecek olursak; Kartal ilçesinde oturan bir vatandaşın bir yere taşınmak istemesi durumunda ilk başvuracağı yer Yukarı evden eve nakliyat firmaları olacaktır. Bu ilk bakışta mantıklı bir tercih olarak görünse de Yukarı evden eve nakliyat firmalarından çok daha ucuz bir ücrete bu işi yapacak birçok nakliyat firması bulmak mümkündür.

 

Nakliye firmaları genellikle ücretlendirmeyi eşyanın çokluğu, taşınan evlerin kaçıncı katta olduğu ve iki ev arasındaki mesafeye göre çıkarırlar. Ancak bu ücretlendirmede kısa mesafeler için konuşmak gerekirse mesafenin çokta büyük bir önemi olduğunu söylemek zordur. Bu yüzden taşınmadan önce yalnızca kendi ilçe çevresindeki nakliyat firmalarıyla sınırlı kalınmamalı ve geniş çaplı bir araştırma yapılmalıdır.

 

Nakliyat firmalarının isimlerinin duyulmuş olması ve bol referanslı olması, bunu yanında çok pahalı olmaması en ideal nakliye yöntemidir. Ancak böyle bir nakliyeyi bulabilmek için bazen biraz şanslı olmak da gereklidir. Örneğin bir yerden bir yere nakliye yapmış ve ordan boş olarak dönecek bir firma tırı denk getirdiğinizde nakliye işiniz tahmininizden çok daha ucuza gelebilir.

 

YUKARI MAHALLESİ NAKLİYE ŞİRKETİ

YUKARI - KARTAL

img

0850 346 5868

img
img